Drugi dan Kulturno-edukativnih i sportskih susreta

U kategoriji Aktivnosti, Aktuelnosti Objavio E Subasic

U ponedjeljak, 16. jula nastavljen je program dvadesetih Kulturno-edukativnih i sportskih susreta članova Udruženja ilmijje i uposlenika Islamske zajednice u BiH


U dvorani Ramiz Salčin i dvorani Pete gimnazije na Dobrinji odigrane su futsal odbojkaške utakmice, a upriličena su takmičenja u streljaštvu, šahu i stonom tenisu. U ponedjeljak učesnici su imali priliku i posjetiti znamenitosti Sarajeva, a nakon ručka u Domu Armije/Oružanih snaga, gdje je upriličen ručak s vojnim muftijom Hadisom ef. Pašalićem, učesnici su posjetili Memorijalni centar Kovači i Muzej Alija Izetbegović te imali sastanak s glavnim imamom Medžlisa Sarajevo hafizom Kenanom ef. Musićem. U utorak, 17. jula učesnici imaju izlet u Istočnu Bosnu, gdje će pored posjete Foči, Višegradu, Goraždu i Ustiprači imati i takmičenje u atletici.

Fotogalerija 1

Fotogalerija 2

Fotogalerija 3

 

Kada je riječ o takmičarskom dijelu  trenutno dostupni rezultati su slijedeći. (Pobjedničke ekipe su označene boldiranim slovima, obje ekipe bez bolda je neriješeno ili neodigrano)

 

Košarka

I Kolo

C1 – C2

Rijaset IZ– Banjalučko muftijstvo

D1:D2

Tuzlansko– Travničko

 

II Kolo

C2:C3

Banjalučko – Vojno

D2:D3

Travničko –Sandžačko 

 

III Kolo

C3:C1

Vojno – Rijaset IZ

D3:D1

Sandžačko– Tuzlansko

 

Polufinale

C1:D1

Rijaset – Sandžak

 

I Kolo

A1:A4

Zeničko – Bošnjačka dijspora

A2:A3

Tuzlansko II – Bihaćko

B1:B4

Sarajevsko – Mostarsko

B2:B3

Goraždansko – IZ Crna Gora

II Kolo

A4:A3

Bošnjačka dijspora – Bihaćko

A1:A2

Zeničko – Tuzlansko II

B4:B3

Mostarsko – IZ Crna Gora

B1:B2

Sarajevsko – Goraždansko

 

III Kolo

A2:A4

Tuzlansko – Bošnjačka dijaspora

A3:A1

Bihaćko – Zeničko

B2:B4

Goraždansko – Mostarsko

B3:B1

IZ Crna Gora – Sarajevsko

 

Polufinale

Bošnjačka dijaspora – Mostarsko

 

 

Futsal

I Kolo

A1:A4

Zeničko– Bošnjačka dijspora

A2:A3

Tuzlansko II – Bihaćko

B1:B4

Sarajevsko – Mostarsko

B2:B3

Goraždansko – IZ Crna Gora

 

II Kolo

A4:A3

Bošnjačka dijaspora – Bihaćko

A1:A2

Zeničko– Tuzlansko II

B4:B3

Mostarsko – IZ Crna Gora

B1:B2

Sarajevsko – Goraždansko

 

III Kolo

A2:A4

Tuzlansko II– Bošnjačka dijaspora

A3:A1

Bihaćko – Zeničko

B2:B4

Goraždansko – Mostarsko

B3:B1

IZ Crna Gora – Sarajevsko

 

Polufinale

A1:B1

Zeničko– Mostarsko

 

I Kolo

C1:C2

Rijaset – Banjalučko

D1:D2

Tuzlansko – Travničko

 

II Kolo

C2:C3

Banjalučko – Vojno

D2:D3

Travničko – Sandžačko

 

III Kolo

C3:C1

Vojno – Rijaset

D3:D1

Sandžačko – Tuzlansko

 

Polufinale

C1:D1

Vojno – Sandžačko

 

Odbojka

I Kolo

C1:C2

Rijaset IZ– Banjalučko

D1:D2

Tuzlansko– Travničko

 

II Kolo

C2:C3

Banjalučko – Vojno

 

III Kolo

C3:C1

Vojno – Rijaset IZ

 

Polufinale

Tuzlansko– Rijaset

Polufinale u šahu igrat će Rijaset – Tuzla 2 i Dijaspora – Mostar.